Bed bug bite: Everything You need to know
Content Bed bug bite Everything You need to know about bed bug bites Introduction What are we going to talk about? Bed bug bite: Welcome
Ebben a bejegyzésben a legrosszabb rovar csípéssel, az ágyi poloska csípéssel fogunk foglalkozni.
Választ adunk az ágyi csípésekkel kapcsolatban felmerülő összes kérdésre.
Az ágyi poloskák apró barnás-vöröses színű rovarok.
Kedvenc táplálékuk az ember vér és legfőként pihenőhelyeink közelében tudunk velük összefutni. Imádnak elbújni az ágyakban, matracokban, minden olyan bútorban, ahol rejtekhelyet tudnak találni.
Általában utazásunk alkalmával, használt bútorokkal kerülnek be otthonunkban, de társasházakban gyakori probléma a lakások közötti átfertőződés.
Az ágyi poloska csípés meghatározása az első csípés jelentkezésekor nehézkes feladat lehet azok számára, akik még sohasem találkoztak a problémával.
Sok rovarcsípéssel összekeverhető. Leggyakrabban a hangya, szúnyog, illetve bolha csípéssel szokták összetéveszteni.
Azonban mégis van pár jellegzetes mintázata a csípésnek, ami alapján be tudjuk határolni, hogy ágyi poloskával van dolgunk-e vagy sem.
Az egyik legjellegzetesebb indikátor csípés mintázata. Az ágyi poloska csípés csomókban apró csoportokban jelentkeznek kis területre koncentrálódva.
Minél több ágyi poloska van jelen, annál több ilyen apró csípés csoportra lehetünk figyelmesek. Főleg azokon a testtájakon fordulnak elő csípések, amik az éjszaka folyamán fedetlenül maradtak. Mint például: arc, nyak, karok, lábak.
De olyan helyeken is gyakorta megjelennek a csípések, ahol a bőrünk vékony például: csukló, boka, valamint a derék tájéka.
Egy másik módja, hogy megbizonyosodjunk róla, hogy ágyi poloska csípéssel van dolgunk, ha hálószobánk vizsgálatába kezdünk. Keressünk ágyi poloskára utaló jeleket.
A kifejlett ágyi poloskák körülbelül almamag méretűek, világos barna színűek.
Nehéz őket kiszúrni. mivel rejtőzködő életmódot folytatnak.
Ha a keresésükre indulunk, érdemes elsősorban a matrac varrásnál, ágykeret toldásánál, éjjeli szekrényeknél keresni őket, de sajnos gyakorlatilag bárhol meg tudnak bújni ezek a vérszívó rovarok.
Ahogy az ágyi poloskák elkezdik növekedési ciklusokat egy úgynevezett vedlési folyamaton mennek keresztül.
Ezen folyamat végén nagyobb lesznek, régi bőrüket levedlik, hátrahagyják.
Ezek a levedlett bőr darabok, az ágyi poloskák tenyésző helyein mindig előfordulnak, így jó indikátorként szolgálhatnak jelenlétükre.
Az ágyi poloskák apró fekete ürülék nyomokkal jelzik jelenlétüket.
Ezek a fekete pontok megtalálhatók a bútoron, matracon és a falakon is.
Kiváló indikátora a rovaroknak.
Vérszívásukat követően az ágyi poloskák gyakran hagynak hátra maguk után táplálkozásukra utaló vérnyomokat.
De ezek a vérnyomok, akár egy csípés elkaparásából is származhatnak, illetve egy összenyomott ágyi poloskától is, amit az éjszaka folyamán nem vettünk észre.
Fontos megjegyezni, hogy az ágyi poloskák rejtőzködő életmódú rovarok, nehéz őket észrevenni.
Ha keresésükre szánjuk időnket végezzünk alapos és mindenre kiterjedő vizsgálatot, ha nem sikerült felderíteni, a csípés okozóját, érdemes szakemberrel konzultálni.
-Apró piros pontok vagy nagyobb duzzadt foltok: A csípés megjelenhet apró piros pontok formájában, hasonlóképp, mint a szúnyogcsípés, de akik egy kicsit is érzékenyek a csípésre azoknál nagyobb duzzadt foltokként is megjelenhetnek.
-A csípések gyakran egy helyre koncentrálódnak: Az ágyi poloska csípések gyakran egy területre koncentrálódnak. Főleg a fedettlen testfelületeken tapasztalhatunk csoportosan előforduló csípéseket. Ez az egyik legjobb indikátori az ágyi poloskák csípésének.
-Viszkető és duzzadt: A csípés kellemetlen kísérője az égő, viszkető érzés. A csípés elvakarása másodlagos fertőzéseket idézhet elő, ezért fontos, hogy a viszkető érzést minél előbb szűntessük meg.
-A csípés után órák vagy napok is eltelhetnek a tünetek megjelenéséig: Valakinél csípés után már órákkal jelentkeznek a fent említett tünetek, míg másoknál akár napok is eltelhetnek, míg a kellemetlen tünetek jelentkeznek.
Ritkán, ugyan de előfordulhat allergiás reakció.
Néhány embernél az ágyi poloska csípésre allergiás reakció alakulhat ki, ami extrém viszketéshez, duzzanathoz, bizonyos esetekben nehézlégzéshez is vezethet.
Ha bármilyen heveny allergiás reakció jelentkezne a csípésre, azonnal forduljunk szakorvoshoz!
A leggyakoribb testtájak, amik csípésekkel lehetnek tarkítva a következők: arc, nyak, karok, lábak, kezek.
Ezek a terüeltek azok, amik alvásunk során fedetlenek szoktak maradni, így ezeken a területeken a legkönnyebb az ágyi poloskáknak vért szívni.
Az ágyi poloskákat a testünk melege és az alvás közben általunk kibocsátott szén dioxid vonzza hozzánk. Éjszaka előmásznak a rejtekhelyükről és megkezdik lakmározásukat. Az ágyi poloska csípések főleg azokon a helyeken fognak megjelenni, amik éjszakai pihenésünk során fedetlenek maradtak.
Ezek a fedetlen testtájak vannak a legközelebb az ágymatracunkhoz, így az ágyi poloskák könnyen fel tudnak mászni ezekre a testfelületekre a vérszívás céljából. Valamint általánosságban elmondható, hogy az ágyi poloskák olyan testtájakon szeretnek táplálkozni, ahol vékonyabb a bőrünk, így sokkal kevesebb erőfeszítéssel, ugyanazt az eredményt érik el.
Ha ágyi poloska csípéseket tapasztalunk magunkon a legfontosabb lépés az égő viszkető érzés minimalizálása, megszűntetése.
Ezekre szerencsére kiváló lehetőségek vannak. pl: rovarcsípésekre alkalmazható készítmények (Antivakarin, antihisztamin tartalmú krémek).
De ki ne hallott volna a jó öreg rázókeverékről. Ezek a készítmények gyorsan megszűntetik az égető viszkető érzést, amit a csípések okoznak.
Sajnos az ágyi poloskákat kitessékelni közforgalomban kapható készítményekkel, házi módszerekkel szinte lehetetlen feladat.
A lakosság számára is elérhető termékekkel nem tudunk effektív és tartós méregmezőt kialakítani a rovarok számára, valamint a lakossági termékek hatóanyag tartalma is elenyésző, összehasonlítva a szakemberek által beszerezhető készítményekkel.
Ha ágyi poloskákkal találkozunk, ne próbálkozzunk házilagos módszerekkel! Érdemes mindig szakemberhez fordulni.
Content Bed bug bite Everything You need to know about bed bug bites Introduction What are we going to talk about? Bed bug bite: Welcome
Tartalomjegyzék Rágcsálók Az otthonunk védelme ellenük Bevezetés Miről lesz szó ebben a bejegyzésben? Rágcsálók: Évente több millió lakóhelyet ostromolnak meg ezek a nem kívánatos vendégek.
Tartalomjegyzék Ózongenerátor ágyi poloska ellen Működik egyáltalán? Bevezetés Miről lesz szó ebben a bejegyzésben? Ózongenerátor ágyi poloska ellen: Ma egy ellentmondásos eszköz, az ózongenerátor ágyi
Tartalomjegyzék Panel csótány Mit érdemes tudni? Bevezetés Miről lesz szó ebben a bejegyzésben? Panel csótány: A csótányok a legkitartóbb és legkellemetlenebb kártevők közé tartoznak, amelyek
2023 kartevoirtas.org Minden jog fenntartva.